Podokręg

RUSZYŁY ZAPISY DO XXII EDYCJI TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

1/10/2021 12:27

Na  tę  informację  czekały  tysiące  dzieci  w  całej  Polsce.  Po  blisko  półtorarocznej  przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w sezonie 2021/22 wracają do piłkarskiego kalendarza. Właśnie wystartowały zapisy do XXII edycji Turnieju!


Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie. XXII edycję Turnieju, podobnie jak działo się to w czasach przed pandemią, rozpoczniemy etapami gminnym i powiatowym. Już na tych etapach każdy uczestnik zostanie nagrodzony specjalnym medalem. Następnie przyjdzie czas na finały wojewódzkie, a najlepsi z najlepszych pojawią się na finale ogólnopolskim w Warszawie. Tam uczestnicy staną przed szansą występu na PGE Narodowym.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy wiele się w świecie, nie tylko piłkarskim, zmieniło, ale w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” niezmiennie najważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Dlatego też organizatorzy będą  błyskawicznie reagować na sytuację epidemiczną, a system rozgrywek i ich harmonogram zostaną dostosowane do ograniczeń związanych z pandemią.

Drużyny dziewczynek i chłopców do lat 8, 10 i 12 reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy. Daj swoim podopiecznym szansę na pójście śladami najlepszych polskich piłkarzy i piłkarek. Już teraz wejdź naw ww.zpodworkanastadion.pl i zgłoś swoją drużynę do XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Zapisy trwają do 31 października.

– Życie powoli wraca do normy. Odbywa się coraz więcej imprez, kibice są już obecni na stadionach, a uczniowie ponownie usiedli w szkolnych ławkach. W takich okolicznościach można być optymistą w kontekście rozegrania kolejnej edycji Turnieju w tradycyjnej formule. Musimy oczywiście zachować czujność i reagować na wszelkie ewentualne zmiany sytuacji związanej z wirusem i idących za nimi obostrzeń. Jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze – zapewnia Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Tymbark już od 15 lat jest głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na naszych oczach i przy naszym wsparciu z małych rozgrywek wyrósł na największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Z tego jesteśmy bardzo dumni. Turniej to prawdziwe emocje, czysta sportowa rywalizacja  w  duchu  fair  play  i  spełnianie  marzeń,  dlatego  z  niecierpliwością  czekamy na powrót do gry – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Maspex.

–  Bardzo się cieszę, że Electrolux będzie wspierał kolejną edycję Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To dla nas bardzo ważna inicjatywa. Wierzymy, że wspieranie dzieci i młodzieży w uprawianiu sportu i kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych to priorytet. Pandemia COVID-19 i spowodowane przez nią zmiany dotykają każdego z nas. Dzieci i młodzi ludzie są niezwykle wrażliwi, a  powrót  do  zmagań na boisku i udział w spotkaniach „twarzą w twarz” z rówieśnikami są dla nich niezwykle ważne. Piłka nożna jest sportem drużynowym –  wygrywają te zespoły, które potrafią dobrze komunikować się na boisku i regularnie razem trenują. Cieszę się, że poprzez udział w organizacji turnieju nasza marka wspiera takie wartości  –  Paweł Miziołowski, CMO Electrolux Poland. 

Na każdym etapie dziecięcych zmagań najważniejsze pozostają ruch, zabawa, nauka współpracy oraz zawieranie i zacieśnianie przyjaźni. Dla wielu chłopców i dziewcząt udział w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest pierwszym kontaktem z futbolem. Dla niektórych może stać się również  przepustką na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w dłuższej perspektywie  – do młodzieżowych i seniorskich reprezentacji Polski. Dotychczas w turnieju zagrało ponad 60 późniejszych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych w tym między innymi Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Jakub Moder czy Bartłomiej  Drągowski. Tylko na tegoroczne mistrzostwa Europy powołanie od Paulo Sousy otrzymało aż ośmiu byłych uczestników turnieju, w tym najmłodszy z całego grona Kacper Kozłowski, który jeszcze w 2015 roku startował w XV edycji rozgrywek.

Turniej odgrywa też ogromną rolę w promocji piłki kobiecej i popularyzacji futbolu wśród dziewczynek. Już około 30 procent uczestników stanowią dziewczynki, a kobiecą reprezentację Polski zasila coraz więcej zawodniczek, które w swoim piłkarskim życiorysie mają udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Są wśród nich chociażby Paulina Dudek, uznana w 2020 roku za najlepszą piłkarkę w Polsce, a także Małgorzata Mesjasz, Dominika Grabowska, Nikol Kaletka, Kinga Kozak czy Oliwia Szperkowska.

XXII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbywać się będzie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Komitet Honorowy tworzą: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Zdrowia.