Podokręg

WIELKA SZANSA DLA DZIECI Z MAŁYCH KLUBÓW

17/02/2022 15:28

Śląska Akademia Piłkarska wrosła już mocno w krajobraz szkolenia w naszym regionie. Opracowany przez Komisję Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego program dla zawodników i zawodniczek z małych ośrodków szkoleniowych wkracza obecnie w kolejną fazę.


Przed nami Dni Talentów, podczas których na terenie naszego Podokręgu, przeprowadzone zostaną sprawdziany dla adeptów piłki nożnej z rocznika 2011. Spośród nich zostaną wyłonieni uczestnicy bezpłatnych treningów dla wyrównywania szans piłkarskiego rozwoju i otwierających dostęp do profesjonalnych treningów, które pozwolą na doskonalenie indywidualnych umiejętności, a w konsekwencji wyłonią kadrę Śląskiej Akademii Piłkarskiej na sezon 2022/2023.

- Zgodnie z naszymi założeniami Dni Talentów oraz treningi dla wybranych na nich zawodników i zawodniczek skierowane są do małych klubów – mówi Trener Koordynator Śląskiego Związku Piłki Nożnej Damian Galeja. - Dlatego wysłaliśmy informację do wybranych ośrodków, z których na grę selekcyjną może przyjechać maksymalnie czterech zawodników lub zawodniczek z każdego klubu. Trenerzy i prezesi klubów, do których zostały wysłane zaproszenia, wskażą nam uczestników zajęć we wskazanych przez nas miejscach. Tam pod okiem wyznaczonych trenerów dzieci wezmą udział w grze selekcyjnej, podczas której zostaną wybrani uczestnicy treningów. Chcemy, aby maksymalnie 16-osobowe grupy trenowały do końca czerwca, a następnie przyjdzie czas na formowanie kadry drugiego już rocznika Śląskiej Akademii Piłkarskiej.

Uwaga. Kontakt do trenera w zakładce Śląskiej Akademii Piłkarskiej na Podstronie Lista trenerów U11.

 

Podokręg Rybnik (trener Grzegorz Jordan)

21 marca, godzina 17.30, boisko Orlik w Rydułtowach, ul. Obywatelska 30;

7 kwietnia, godzina 17.30, na Kompleksie Boisk „Orlik” w Krostoszowicach, ul. Szybowa;