Aktualności

Relacja z XXIX Halowych Mistrzostw Śląska Sędziów w Rudzie Śląskiej

19/01/2023 12:21

W dniu 14 stycznia odbyły się XXIX Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki. Zawody rozegrane zostały na obiekcie Football –on w Rudzie Śląskiej.


W dniu 14 stycznia odbyły się XXIX Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki. Zawody rozegrane zostały na obiekcie Football –on w Rudzie Śląskiej.
Mistrzem została drużyna KS Racibórz , która kolejny raz w rzutach karnych okazała się skuteczniejsza od swojego rywala którym był KS Lubliniec.
Nasza ekipa zajęła w Mistrzostwach tak nie lubiane miejsce po za podium przegrywając w meczu o brąz z kolegami z KS Częstochowa .
Rozpoczeliśmy ten turniej od zwycięstwa z KS Żywiec 4-1 ,choć po 20 sekundach dostaliśmy ,,gonga,, to po bramkach Darka , Seweryna i 2 Andrzeja pierwsze punkty były nasze.
W drugim spotkaniu z reprezentacją KS Bielsko zwycieżyliśmy 3-2 po tzw ,,meczu na remis,, i golach Maćka i jednym trafieniu Patryka B.
Przed spotkaniem z KS Skoczów wiadomo było ,że zwyciestwo daje nam awans do pólfinału – jednak jak to w piłce bywa los jest okrutny . Po 5 minutch prowadzimy 2-0. A później zagraliśmy najsłabsze 10 minut w tym dniu . Przegrywamy 3-4 (Seweryn ,Tomek , Maciek strzelają gole) i przystępujemy do nastepnego spotkania z nożem na gardle .
Jednak w meczu z KS Częstochowa zagraliśmy najlepszy mecz w tym turnieju jak się później okaże…..remis 1-1 po golu Radka daje nam możliwość decydowania o swoim losie w ostatnim meczu grupowym .
Wygrywamy z kolegami z Zabrza 4-2 po bramkach Patryka , Radka ,Darka i Tomka- choć 90 sekund przed końcem na tablicy był jeszcze remis . Ale po to mamy od lat w drużynie naszego
Piaściola! który nie pierwszy raz uratował nam punkty i awans do ½.
Tu już czekał mistrz z poprzedniej edycji koledzy z Raciborza . Prowadziliśmy długo po golu Radka, ale w końcówce brak koncentracji oraz osłabienie drużyny zdecydowały o tym ,że przegraliśmy 1-2 i z dużym rozczarowaniem nie mogliśmy przełknąć tej porażki.
W meczu o brąz walczyliśmy dzielnie ale gole Andrzeja i Maćka nie wystarczyły gdyż rywal strzelił nam dwie bramki więcej..
Podsumowując cały turniej graliśmy bardzo dobra piłkę ale przekonaliśmy się ,że nie zawsze to daje medale .
Jednym z rozjemców na tym turnieju był Mateusz Patla , który miał zaszczyt sędziować miedzy innymi mecz rozpoczęcia Mistrzostw Śląska.
Drużyna KS RYBNIK : Łukasz Jakubski (br), Dariusz Piaścik, Radosław Szpiech , Tomasz Żurek, Seweryn Elsner, Patryk Bombik , Maciej Węgrzyk (kpt), Andrzej Gorzawski, Marcin Bochynek, Patryk Kocur.
Marcin Knopek – Trener Bartosz Jeż – Kierownik

źródło: Kolegium Sędziów Rybnik