Aktualności

Turniej RYBEK im.Franciszka Wrany

4/09/2023 10:15

Reprezentantki Podokręgu Katowice Śl.ZPN i zawodnicy KP Kamień Rybnik zdominowali Turniej Rybek im. Franciszka Wrany 2023. Tegoroczna edycja znanej i lubianej imprezy organizowanej przez Podokręg Rybnik Śl.ZPN wreszcie nie była deszczowa. 


Oglądaliśmy dziewczęta kategorii wiekowej U13 z: Podokręgu Katowice Śląskiego ZPN, Podokręgu Rybnik Śląskiego ZPN, Podokręgu Zabrze Śląskiego ZPN, Podokręgu Żywiec Śląskiego ZPN, Podokręgu Częstochowa Śląskiego ZPN i Podokręgu Sosnowiec Śląskiego ZPN. Gratulujemy sportowej rywalizacji na wysokim poziomie i ogromnego zaangażowania. Na słowa uznania zasługują wszystkie zawodniczki, zwłaszcza podopieczne trenera Tomasza Nawrockiego z Podokręgu Katowice, które nie przegrały żadnego meczu. 

Ciekawie wyglądała także rywalizacja 5 zespołów chłopców z rocznika 2013 i młodszych z klubów: KP Kamień, LKS Płomień Ochojec i Polonia Niewiadom. Prym wiedli zawodnicy z Kamienia. - Wygraliśmy wszystkie mecze. System gry na cztery bramki trochę nas zaskoczył, ale było ciekawie. Chciałem pozdrowić rodzinę i podziękować organizatorom za taki fajny turniej. - cieszył się Oskar Kaźmierczak z KP Kamień.

Rybnik owiedził Prezes Śl.ZPN Henryk Kula, który miał okazję porozmawiać m.in. z piłkarkami z Żywiecczyzny. - Życzę wielu sukcesów i wytrwałości. Może uda się Wam pójść w ślady Ewy Pajor. - powiedział. 

Zarząd Śl.ZPN reprezentowali także Prezes Podokręgu Tychy Piotr Swoboda i Prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus. - Cieszymy się, że tym razem dopisała nam pogoda, choć w nocy nad regionem przeszły silne burze. Miło patrzeć na mecze dzieciaków w turnieju, który zaainicjował Franciszek Wrana. Impreza nosi jego imię trzeci rok z rzędu. - podsumował wydarzenie Prezes Paulus. 

 

Patronat Honorowy nad Turniejem Rybek objął Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś. Organizatorzy dziękują za pomoc: Miastu Rybnik, Lasom Państwowym, Firmie Poltent, MOSiR-owi Rybnik, Firmie Mitko oraz Śląskiej Piekarni Zając. 

 

Galeria zdjęć z imprezy TUTAJ 
Relacja filmowa poniżej.